بهترین عطر زنانه با پخش بوی بالا

عطر زنانه با پخش بوی بالا

آیا تا به حال برایتان پیش امده است که در یک مهمانی یا سرکار و یا حتی وقتی بیرون هستید فردی از مقابل شما رد می شود و بوی عطر وی تمام محیط را فرا بگیرد؟ حتی گاهی پیش می آید که به دنبال آن فرد رفته و از وی نام عطرش را بپرسیم. پخش بو یکی از مهمترین فاکتورها برای خرید عطر است که هنگام خرید باید آن را مدنظر داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین عطر زنانه با پخش بوی بالا بپردازیم تا شما فهرستی جامع از این عطرها در اختیار داشته و هنگام خرید یک رفرنس عالی برای مراجعه داشته باشید. در ادامه با فروشگاه خرید عطر ملکوتی همراه باشید.

در مورد پخش بوی عطر چه می دانید؟

پخش بوی عطر که به صورت تخصصی به آن سیاژ گفته می شود یکی از مهمترین فاکتورهایی است که هنگام خرید عطر باید به آن توجه داشته باشیم. سیاژ از کلمه فرانسوی sillage گرفته شده است و در کنار ماندگاری که به نام longevity شناخته می شود دو مشخصه مهم برای هر عطری محسوب می شوند. اما منظور از پخش بو برای عطرها چیست؟ هر عطر بعد از این که آن را روی بدن یا لباس مان اسپری می کنیم از خود ردپایی به جا می گذارد. شاید اگر بخواهیم یک تشبیه خوب برای پخش بوی عطر بیان کنیم موج های دریا بهترین گزینه ممکن هستند. پخش بوی عطر مثل موج هایی هستند که پشت سر فرد در حال حرکت بوده و هر کسی که سر راه فرد باشند را از این بوی خود بهره مند می کنند. نکته مهمی که باید در مورد پخش بوی یک عطر بدانید این است که میزان آن به استفاده زیاد از عطر برنمی گردد، بلکه پخش بوی یک عطر را ترکیبات و نت های آن به همراه اصیل بودن آن عطر مشخص می کنند. وقتی عطری پخش بوی عطری عالی باشد آنگاه وقتی وی آن محیط را ترک کرده باشد هم باز هم بوی او در انجا باقی می ماند. اگر به دنبال خرید یک عطر به عنوان عطر امضای خود هستید خوب است یکی از بهترین عطر زنانه با پخش بوی عالی را انتخاب کنید. به این شکل افراد وقت بوی عطرتان در محیط باقی می ماند کاملا به یاد شما می افتند. استفاده از عطرهایی که سیلاژ بالایی

در مناسبت های مهم مانند قرارهای عاشقانه و یا گاها قرارهای کاری خیلی مهم –با در نظر گرفتن موقعیت ان مناسبت و استفاده از عطر مناسب آن- می تواند یک پوینت مثبت برای شما محسوب شود. اگر دنبال این هستید که یک عطر به عنوان امضای خود داشته باشید از بلاگ راهنمای خرید عطر خوب استفاده کنید.

چکار کنیم بوی عطر ماندگار شود؟

پیش از آن که بخواهیم به معرفی چند مورد از بهترین عطر زنانه با پخش بوی بالا بپردازیم می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که چطور می توانیم پخش بوی عطرهایمان را افزایش دهیم. نخستین مورد مهمی که در این باره وجود دارد تهیه عطرهای اورجینال است. بهتر است حتما فروشگاه های معتبر را برای خرید عطر انتخاب کنید تا از این نظر خیالتان راحت باشد. رعایت نکته های زیر هم در ادامه می تواند کمک بزرگی برای بالا بردن پخش بوی عطر باشد:

1. حتما بدن تان و قسمتی که قرار است عطر را به آن اسپری کنید تمیز و بدور از هرگونه آلودگی اعم از چربی، عرق و … باشد.

2. خشک بودن محلی که قرار است عطر را به ان اسپری کنید هم بسیار مهم است. سعی کنید عطر را به قسمت های بدن تان که خیس است اسپری نکنید و صبر کنید تا بدن خشک شده و سپس عطر را اسپری کنید.

3. اگر بعد از حمام قصد اسپری کردن عطر را دارید ابتدا اجازه دهید بدن تان خشک شود، سپس لوسیون بدن تان را به تمام ان بزنید. صبر کنید تا لوسیون کاملا جذب بذنتان شود و در آخر هم عطرتان را اسپری کنید.

4. نقطه های بدن تان که نبض دارد را انتخاب کنید. سپس عطر را از فاصله بیست سانتی متری به انها اسپری کنید. بهترین نوع عطر زدن به گونه ای است که قطرات عطر روی بدن تان باقی بماند نه این که بدن تان با عطر خیس شود. مچ دست ها، نبض گردن، آرنج ها و پشت زانوها بهترین نقاط بدن برای اسپری کردن عطر هستند.

معرفی بهترین عطر زنانه با پخش بوی بالا

حال که در مورد پخش بوی عطرها اطلاعات کافی به دست آوردیم در این بخش با تعدادی از بهترین عطر زنانه با پخش بوی عالی آشنا می شویم و در ادامه اطلاعاتی در مورد این عطرهای جذاب به دست خواهیم اورد که در خرید کمک بزرگ به ما می کنند. برخی از بهترین عطر زنانه با پخش بوی بالا به شرح زیر هستند:

1. جیورجیو آرمانی اس آی (سی) مدل اینتنس

2. بولگاری جاسمین نوآ

3. الین تیری موگلیر

4. فلاور بامب ویکتور اند رالف

5. رد رزز کولون جو ملون

6. نو 5 از شنل

در ادامه کمی بیشتر با این عطرهای دوست داشتنی آشنا می شویم.

1. جیورجیو آرمانی اس آی (سی) مدل اینتنس (Giorgio Armani Si Intense)

عطرهای سری اس آی یا سی جورجیو آرمانی را می توانیم یکی از جذاب ترین عطرهای این برند معرفی کنیم. جورجیو ارمانی اس آ مدل اینتنس، پشن و مدل کلاسیک  سه مدل بی نظیر از این عطر هستند. مدل اینتنس این عطر یکی از بی نظیرترین عطرها در زمینه ماندگای و پخش بو است. این عطر القا کننده یک حس قوی زنانه است که ترکیبی از اغواگری و احساسات و رومنس است. جورجیو آرمانی اس آی مدل اینتنس نشان دهنده یک خانم قدرتمند، باوقار، با اعتماد بنفس، شجاع و مستقل است. رایحه این عطر فوق العاده کاملا روی پوست نشسته و رفته رفته نت های آن خود را به بهترین شکل ممکن نشان می دهند. سه ترکیب اصلی این عطر شامل سیروپ انگور فرنگی سیاه، رایحه های مدرن شرقی و همچنین چوب زرد در همراهی با مشک هستند. طراحی شیشه این عطر در عین سادگی دارد فوق العاده شیک بوده و همه آنچه که این عطر قصد القای اان را دارد به خوبی در این طراحی منعکس شده است.

طبع این عطر گرم و ادویه ای بوده و برای فصل های پاییز و زمستان عالی است. البته برای بهار هم به راحتی و با کمی دقت می توانید از آن استفاده کنید و لذت ببرید. این عطر یک عطر شبانه است، اما در روزهای خنک و سرد هم یک انتخاب خوب به شمار می آید. نت ابتدایی ان سیروپ انگور فرنگی سیاه است. نت های میانی ان را رز ترکی و گیاه داوانا هستند. نت های پایه ان را هم نعناع هندی و گیاه لوبان تشکیل می دهند.

2. بولگاری جاسمین نوآ (Jasmin Noir By Bvlgari)

اگر عطر زنانه تلخ و با بوی گل یاس را دوست داشته باشید مطمئنا عاشق این عطر می شوید. با یک پاف از این عطرچنان عطری در محیط پخش می شود که تمام فضا اکنده از بوی خوش یاس خواهد شد و قطعا هم خودتان و هم اطرافیان تان از ان لذت خواهید برد. این عطر با طبع گرمی که دارد برای پاییز و زمستان یک انتخاب هوشمندانه و در عین خال فوق العاده محسوب می شود. نت های اصلی ان گل های سفید هستند و در ادامه هم ترکیبات چوبی کاملا در ان مشهود است. بولگاری جاسمین نوآ یا همان نویر عطری است که بیشت برای مناسبت های شبانه مورد استفاده قرار می گیرد و تا حدودی یک عطر رسمی هم محسوب می شود. اما هیچ محدودیتی برای استفاده از این عطر در روز هم ندارید و می توانید با خیالی راحت این عطر دوست داشتنی را در فصل های سرد سال و در آب و هوای خنک مورد اسنفاده قرار داده و از رایحه ان غرق لذت شوید. طراحی شیشه این عطر در یک کلمه عالی است. رنگ مشکی ان در ترکیب با رنگ طلایی یک بسته بندی لوکس و شیک را پدید اورده است که قطعا یک وزنه سنگین روی میز آرایش شما – از نظر زیبایی و جذابیت- محسوب می شود. نت های ابتدایی این عطر نت های سبز و گل یاس گاردنیا هستند. یاس و چوب صندل هم نت های میانی این عطر را تشکیل می دهند. در نهایت هم نت های پایه بولگاری جاسمین نوآ شامل دانه تونکا، نعناع هندی و کشمران (چوب کشمیر که یک نوع مشک ترکیبی و صنعتی است) هستند.

3. الین تیری موگلیر (Alien by Thierry Mugler for Women)

اگر بخواهم یک عطر را انتخاب کنم که مجبور باشم تمام عمرم از ان استفاده کنم یکی از اولین گزینه هایی که به ذهنم می آید قطعا الین از برند تیری موگلیر است. عطری با طبع گرم و در عین حال شیرین که ماندگاری بی نظیر و پخش بوی فوق العاده ای دارد. این عطر از ان دست عطرهایی است که وقتی وارد یک مکان می شوید پیش از خودتان عطرتان استشمام می شود و حتی بعد از رفتن تان هم در محیط تا مدت های باقی می ماند. با توجه به طبع گرمی که این عطر دارد مناسب پاییز و زمستان است و به نظر من یکی از بهترین عطرهای امضا در این فصل را می توان الین به شمار آورد. این عطر تا حد زیادی رسمی و سنگین است و برای مهمانی های شبانه از شما یک خانم شیک و لوکس و در عین قدرتمند و اغواگر می سازد. طراحی شیشه این عطر فوق العاد جذاب و خاص است. ترکیب دو رنگ رویال بنفش و طلایی سبب به وجود امدن پکیجینگی شده که اصالت و لوکس بودن از ان کاملا حس می شود. یکی از نقاط قوت الین خاص بودن رایحه ان است، یک رایحه یونیک که مشابه آن را کمتر در عطرها استشمام می کنیم. نقطع قوت دیگر این عطر هم همانطور که گفته شد ماندگاری فوق العاده زیاد و پخش بوی عجیب و غریی آن است. نت اولیه این بهترین عطر زنانه با پخش بوی عالی شامل گل یاس سامباک است. نت میانی را کشمران پدید آورده و نت پایه آن هم عنبر یا همان کهربا است. معجزه الین ایجاد یک رایحه یونیک، سکسی، جذاب و بی نظر از چنین ترکیبات ساده ای است و بس!

4. فلاور بامب ویکتور اند رالف (Viktor & Rolf Flowerbomb Eau De Parfum)

اگر تا بحال عطر فلاور بامب از برند جذاب ویکتور اند رالف را بو نکرده اید، بهتر است اولین کاری که می کنید این باشد که سری به یک فروشگاه عطر زده و رایحه ان تست کنید. مطمئنم که اگر رایحه های گلی و شیرین را دوست داشته باشید عاشق و شیفته این عطر می شوید. طبع معتدل ان، این عطر را برای همه فصل های سال و همینطور استفاده در روز و شب کاملا مناسب کرده است. فقط توصیه میکنم در تابستان ها کمی با احتیاط از ان استفاده کرده و روزهای خیلی گرم از عطر دیگری استفاده کنید. طراحی شیشه فلاور بامب حرف ندارد. از آن گذشته بسته بندی این عطر هم شیک و بی نظیر است و همین هم ان را برای هدیه دادن یک گزینه فوق العاده کرده است – البته اگر از نظر قیمتی با ان مشکلی نداشته باشید!- ترکیب رایحه های این عطر عالی بوده و بالانس بوها در آن به خوبی رعایت شده است. این عطر به شما حس یک دختر جوان اغواگر را می دهد و به نوعی شما را از قید و بندها رها می کند. اگر یک خانم بالغ هستید که همچنان دخترک شیطان درون شما زنده است این عطر بهترین انتخاب ممکن برایتان به شمار می آید.

نت های این بهترین عطر زنانه با پخش بوی عالی به شرح زیر هستند:

  • نت های ابتدایی آن شامل چای، ترنج و اسمانتوس است.
  • نت های میانی فلاور بامب شامل گل ارکیده، یاس، رز، فریزیا و شکوفه پرتقال آفریقایی است.
  • نت های پایه هم شامل نعناع هندی، مشک و وانیل هستند.
5. رد رزز کولون جو ملون (Jo Malone Red Roses Cologne Spray for Women)

اگر عطرهای مرکباتی را دوست دارید و در عین حال به دنبال پخش بوی بی نظیر می گردید حتما عطر رد رزز از برند دوست داشتنی و لوکس جو ملون یا جو مالون را امتحان کنید. ترکیبات اصلی این عطر رایحه های گل رز، رایحه های گلی، مرکباتی و همینطور نت های سبز هستند. این عطر طبع خنک و فرشی دارد و برای استفاده در فصل های بهار و تابستان و علی الخصصو روزها یک انتخاب بی نظیر محسوب می شود. اگر عاشق رایحه خالص گل رز هستید این مورد از بهترین عطر زنانه با پخش بوی عالی مخصوص شما طراحی شده است. نت های ابتدایی ان یکی از نقاط قوت این عطر محسوب می شوند و برخلاف خیلی از عطرها که رایحه های ابتدایی شان زیاد مورد توجه نیست، رد رزز از این نظر واقعا قوی و غیر قابل انکار است. دوست داران بوهای تمیز قطعا از این عطر استقبال خواهند کرد. یکی از بارزترین نقاط قوا رد رزز جو ملون قطعا ماندگاری بالا و پخش بوی حیرت انگیز ان است. نت های ایتدایی رد رزز را لیمو و نعناع به وجود اورده اند. رز بلغاری و برگ بنفشه هم تشکیل دهنده نت های میانی این عطر دوست داشتنی هستند. نت پایه آن هم رایحه جالب و رازآلود موم است.

6. نو 5 از شنل (Chanel No 5)

مگر می شود صحبت از عطرها باشد و حرفی از برند شنل به میان نیاید؟ قطعا خیر! برای همین هم اخرین مورد از بهترین عطر زنانه با پخش بوی عالی را به عطری فوق العاده از شنل اختصاص داده ایم که معمولا با کم لطفی مواجه شده است و انچنان که باید مثل کوکو شنل یا کوکو مادموزل به ان پرداخته نشده است.  این عطر لوکس و گران قیمت رایحه ای گرم و گلی دارد که پخش بوی ان از 10 نمره 8.5 و ماندگاری ان از 10 نمره بی نظیر 9 را می گیرد. این عطر مناسب پاییز و زمستان بوده و با توجه به رسمی بودن بیشتر برای استفاده در شب ها مناسب است. این عطر یک عطر با قدمت بیشتر از 100 سال به حساب می آید چرا که در سال 1921 به بازار عرضه شد، اما همچنان یکی از بهترین و پرفروش ترین عطرها شنل محسوب می شود. طراحی شیشه آن در عین سادگی کاملا شیک و منحصر بفرد بوده و عطار ان آقای ارنست بیاکس بوده است. شنل نو 5 به عنوان یک عطر تایم لس شناخته می شود که فارغ از بعد زمان بوده و این موضوع در عمل هم کاملا ثابت شده است. شنا نو 5 یک عطر بی نظیر، جذاب و اغواگر به حساب می آید که به هیچ عنوان مبتذل و عامیانه نیست و این یک پوینت مثبت بزرگ برای ایت عطر است. رایحه لطیف، پودری و تمیز ان هم دیگر مشحصه بارزی است که برای این عطر مطرح می شود. نکته جالب دیگری که در مورد شنل نو 5 وجود دارد این است که وقتی ان را روی پوست خود اسپری می کنید آندرتون های جذاب و جدیدی از آن حس می شوند که فوق العاده هستند.

عطر زنانه با پخش بوی عالی

نت های شنل نو 5

نت های ابتدایی این عطر شامل نت های آلدهیدی، یلنگ یلنگ، روغن شکوفه پرتقال، ترنج و لیمو است. پس همانطور که می بینید این عطر یک عطر مرکباتی/ آلدهیدی به حساب می آید.

نت های میانی این عطر را گل یاس، رز، گل زنبق یا سوسن، ریشه زنبق زرد و گل برف تشکیل می دهند. و در نهایت ضیافت رایحه ها در شنل نو 5 با نت های پایه زباد (نوعی مشک که از بدن گربه زباد گرفته شده و فوق العاده خوشبوست)، وانیل، مشک، چوب صندل، نعناع هندی، خس خس، خزه و عنبربه پایان خود می رسد.

کلام آخر

پخش بو قطعا یکی از فاکتورهای مهمی است که هنگام خرید عطر باید به ان توجه شود. در این مقاله ابتدا شما را با مفهوم پخش بو آشنا کرده و سپس راهکارهایی به منظور بالا بردن پخش بوی عطر برایتان اورده ایم. در انتها هم 6 مورد از بهترین عطر زنانه با پخش بوی عالی را معرفی کرده ایم که می تواند راهنمای خوبی برای خرید شما باشد.