معرفی عطر مناسب فصل زمستان

عطر مناسب فصول سرد

در زمستان از چه عطری استفاده کنیم

موضوع جالبی که در مورد عطرها وجود دارد این است که هر عطری برای استفاده در یک فصل خاص مناسب است. البته برخی عطرها هستند که می توانیم در کل سال هم از آنها استفاده کرده و مشکلی هم در این میان پیش نمی آید. اگر کمی در مورد عطرها اطلاعات داشته باشید می دانید که عطرها می توانند در 3 طبع مختلف طراحی شوند: گرم، خنک و معتدل. عطرهای مناسب زمستان با توجه به سرمای هوا در این فصل عطرهایی هستند که طبع گرم دارند و شب های سرد زمستانی را گرم و دلنشین می کنند.البته عطرهای معتدل هم همیشه هستند و برای همه فصل ها انتخاب مناسبی محسوب می شوند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد اینکه در زمستان از چه عطری استفاده کنیم صحبت کرده و سپس چند مورد از عطرهایی که برای این فصل مناسب و جذاب هستند را با هم بررسی کنیم. پس ادامه این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

ویژگی های عطرهای مناسب زمستان چیست؟

شاید شما از ان دسته افرادی باشید که عطر امضا دارند. یعنی همیشه از یک عطر استفاده می کنید و همه شما را با آن عطر خاص می شناسند. این موضوع تنها در حالتی خوب است که شما از عطرهایی با طبع معتدل استفاده کنید که رایحه سنگینی نداشته باشند. چرا که رایحه های سنگین مناسب همه مناسبت ها و مکان ها و استفاده روزانه نیستند. از طرفی عطرهای معتدل برای استفاده در همه فصل ها مناسب هستند و معمولا رایحه های سنگینی ندارند. لذا برای استفاده همیشگی خوب هستند. در غیر این صورت بهتر است از عطرهایی استفاده کنید که هر یک مناسب فصلی خاص هستند. مثلا عطرهای مناسب زمستان طبع گرمی دارند و با توجه به سردی هوا در این فصل شما می توانید از رایحه های سنگین، رایحه های ادویه ای، چرمی، خوراکی، نت های تلخ و تند و خیلی شیرین به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای استفاده کنید.

یکی از نت ها یا همان رایحه های مناسب برای زمستان را می توانیم روایح مرکباتی عنوان کنیم. این رایحه های شگفت انگیز را می توانیم در نت هایی مانند لیمو ترش، وانیل، انار، گریپ فروت، ترنج و پرتقال جستجو کنیم. نت های ادویه های هم می توانند در فصل زمستان نت های فوق العاده ای باشند. مشک، عنبر، نعناع هندی، هل و دارچین همگی انتخاب های خوبی برای این فصل به شمار می آیند. نت هایی مانند دارچین یا عنبر در کنار نت های دودی به عنوان رایحه های بسیار خوب و مناسب زمستان شناخته می شوند. توصیه مان این است که عطرهایی اتنخاب کنید که این نت ها را در دل خود جای داده باشند تا از اسپری انها نهایت لذت را ببرید.

عطرهای سنگین: انتخاب عالی به عنوان عطر مناسب هوای سرد

هرچقد که در تابستان بهتر است از عطرهای سنگین اجتناب کنیم، به همان اندازه فصل زمستان فصل عطرهای سنگین و استفاده از انها است. پس حالا وقت ان است که عطرهایتان که رایحه های سنگینی دارند را از کمدها بیرون اورده و انها را روی میز آرایش تان بچینید. در زمستان هوا خشک و سرد است و همین هم سبب می شود پوست بدن تان در این فصل خشک تر از بقیه فصل های باشد. لذا اگر از عطرهایی با طبع خنک که در تابستان و بهار استفاده می کردید بهره ببرید با توجه به سبک بودن این عطرها، ماندگاری آنها بسیار کمتر خواهد بود. اینجاست که عطرهای سنگین به کارتان خواهد امد. عطرهای سنگین که عطرهای مناسب زمستان هستند ماندگاری بیشتری روی پوست خشک بدن شما دارند و در زمستان بهتر پراکنده می شوند و فضا را آکنده از بوی خود می کنند.

شناختن ترکیبات عطر راهی عالی برای انتخاب عطرهای مناسب زمستان

حتما می دانید که عطرها دارای یک رایحه اصلی هستند و بقیه نت هایی که از یک عطر به مشام می رسد از این رایحه اصلی مشتق می شوند. به این رایحه اصلی نت های پایه یا Base Notes گفته می شود و شما با بررسی این نت ها می توانید انتخاب بهتری برای عطرهای زمستانی تان داشته باشید. بهترین نت های پایه ای که در زمستان می توانید انتخاب کنید نعناع که بهترین نوع ان نعناع هندیی است، وانیل و همینطور رایحه های چوبی هستند. هنگام خرید عطرتان ابتدا سلیقه بویایی خودتان را در نظر بگیرید و نت های ابتدایی و میانی را مطابق آن انتخاب کنید. سپس از میان گزینه های موجود می توانید عطرهایی که رایحه های نعناع، وانیل و یا نت های چوبی دارند را انتخاب کنید.

در زمستان به جای ادوکلن، عطرها را انتخاب کنید

عطرها در غلظت های مختلفی طراحی شده و به بازار عرضه می شوند. بیشترین درصد رایحه برای ادوپرفیوم ها هستند و کمترین میزان رایحه برای ادو تویلت ها و ادوکلن ها هستند. هرقدر غلظت عطرتان بیشتر باشد یعنی از میان پرفیوم ها یا ادو پرفیوم ها عطرتان را انتخاب کنید برای زمستان که ماندگاری عطرها کمتر است بهتر و مناسب تر است. در زیر توضیح کوچکی در مورد غلظت عطرها به ترتیب از بیشتر به کمتر را مشاهده می کنید:

 • پرفیوم: نخستین و غلیط ترین نوع عطرها پرفیوم ها هستند که با نام اکستریت دو پرفیوم هم شناخته می شوند. این دسته از عطرها را تقریبا می توانیم عطر خالص به حساب اوریم که درصدی بین 15 تا 40 درصد را در برمی گیرند. البته نرمال غلظت عطرها بین 20 تا 30 درصد است ولی در این بین عطرهایی هستند که درصد بالاتر و یا پایین تری از این نرم داشته باشند. پرفیوم ها از بقیه غلظت ها بالاتر بوده و چیزی بین 6 تا 8 ساعت در اطراف پراکنده می شوند و افراد یا خودتان می توانید این رایحه را استشمام کنند. از نظر قیمتی هم پرفیوم ها از بقیه عطرها گران تر هستند چرا که درصد الکل انها پایین تر و غلظت عطر انها از همه مدل ها بالاتر است. اگر پوست حساسی دارید بهتر است پرفیوم ها را انتخاب کنید، چرا که با توجه به الکل کمتر، به میزان کمتری پوست شما را خشک می کنند.
 • ادو پرفیوم: غلظت بعدی در عطرها متعلق به ادو پرفیوم ها است که معمولا انها را با EDP نشان می دهند. غلظت رایحه های این عطرها چیزی در حدود 15 تا نهایتا 20 درصد است و میزان ماندگاری انها بین 4 تا 5 ساعت قرار می گیرد. درصد الکل موجود در ادو پرفیوم ها در مقایسه با پرفیوم ها بیشتر بوده و به همین دلیل هم قیمت پایین تری از پرفیوم ها دارند. بیشترین فراوانی غلظت عطر در بازار متعلق به ادو پرفیوم ها بوده و شما می توانید در زمستان ها برای مهمانی ها، مناسبت های رسمی و … از آنها استفاده کنید.
 • ادو تویلت: در رتبه بعدی غلظت عطرها ادو تویلت ها قرار می گیرند که به نام EDT هم شناخته می شوند. غلظت رایحه موجود در این دست عطرها بین 5 تا نهایتا 15 درصد است. از نظر قیمتی هم قطعا از دو مدل قبلی پایین تر هستند و البته که درصد الکل آنها به نسبت بیشتر است. با توجه به قیمت نسبتا مناسب ادو تویلت ها، آنها انتخاب بسیاری از افرادی هستند که به دنبال عطرهای اقتصادی و قیمت مناسب اما اورجینال می گردند. ماندگاری ادو تویلت ها بین 2 تا نهایتا 3 ساعت بوده و بهتر است بیشتر برای مصارف روزانه از آنها استفاده شود.
 • ادوکلن: کمترین میزان غلظت در میان عطرها متعلق به ادوکلن ها هستند که به نام EDC هم شناخته می شوند. در این نوع از عطرها از روغن عطر استفاده شده که غلظت ان بین 2 تا 4 درصد است و بقیه ان را الکل تشکیل می دهد. دوام آن حدود 2 ساعت بوده و از نظر قیمتی از سایر عطرها بسیار ارزان تر است. جالب است بدانید که در زمان های گذشته به عصاره ای که از مرکبات و یا گیاهان گرفته می شد ادوکلن می گفتند.

عطرهای مناسب زمستان: عطرهای شیرین

گفتیم که ماندگاری عطرها در زمستان کمتر می شوند. لذا علاوه بر غلظت و رایحه عطرها بهتر است به گروه های بویایی آنها هم دقت کنیم. یکی از بهترین گروه های بویایی برای عطرهای مناسب زمستان قطعا رایحه های شیرین هستند. این رایحه ها هم از نظر پراکندگی و م از نظر ماندگاری به شدت عالی عمل می کنند و م توانند همه انتظارات شما را از یک عطر زمستانی براورده کنند. اگر نمی دانید کدام رایحه های شیرین را دوست دارید می توانید به شکل زیر عمل کنید: چشمان تان را ببندید و فکر کنید که در سرمای زمستان هستید، دقیقا چه رایحه شیرینی می تواند به گرم تر شدن شما کمک کند؟ رایحه ای خوراکی؟ دسر مورد علاقه تان؟ شکلات یا قهوه؟ میوه های گرمسیری؟ هر کدام از این رایحه ها به همراه هر رایحه شیرین دیگری که در ذهنتان مناسب یک روز برفی و سرد زمستانی آمد قطعا می تواند انتخاب مناسبی برای نت های عطرتان باشد.

عطرهای خوب برای زمستان: عطرهای ادویه ای

در ادامه معرفی عطرهای مناسب زمستان نوبت به یک گروه بویایی پرطرفدار در ان فصل می رسد که چیزی نیست جز رایحه های ادویه ای! جشمان خود را ببندید و حس کنید در سرما زمستانید؛ حال تصور کنید یک بوی تند و گرم ادویه ای به مشام تان می رسد. متوجه گرم شدن بدن تان می شوید؟ قطعا رایحه های تند و گرم ادویه ای می توانند گرمابخش روزهای سرد زمستانی تاان باشند و به این روزها جذابیت ببخشند. رایحه های ادویه ایعموما در میان رایحه های شرقی قرار می گیرند پس در هنگام خرید عطر زمستانی تان می توانید به این نوع رایحه و گروه بویایی هم اشاره کنید. دارچین، جز هندی، هل، دانه تونکا، زعفران و … همگی نت هایی مشترک در عطرهای شرقی- ادویه ای هستند که می توانند قطعا نظر شما را به خود جلب کنند.

چوب و خاک: دو نت مناسب برای عطرهای زمستانی

در کنار عطرهای گرم و شیرین و تند و ادویه ای زمستانی می توانید روی گروه بویایی چوبی و همینطور خاک هم برای عطرتان حساب کنید. هر دوی این دست نت ها رایحه های سنگینی محسوب می شوند و با توجه به اینکه در همان ابتدای این مقاله اشاره کردیم عطرهای سنگین کاملا مناسب زمستان هستند پس به این نتیجه می رسیم که عطرها چوبی و خاکی یک انتخاب بی نظیر برای فصل هی سرد سال و علی الخصوص زمستان به شمار می آیند. خزه بلوط، لبدانوم، چوب صندل و … رایحه هایی جذاب در این گروه هستند که می توانید انها را در انتخاب های خود بگنجانید.

سفر در فصل ها با عطر

گاها دلمان می خواهد وسط فصل زمستان بوی بهار به مشام مان برسد یا حس فصل تابستان در ما زنده شود. در این مواقع می توانید از عطرهایی با رایحه گلی به عنوان عطرهای مناسب زمستان خود بهره بگیرید. گل ها همیشه یادآور آی و هوای مطبوع هستند و با یک انتخاب خوب و هوشمندانه می توانیم در زمستان هم خودمان را به حال و هوای بهار و تابستان مهمان کنیم. نکته ای که در مورد انتخا گروه های بویایی گلی برای زمستان وجود دارد این است که به دنبال رایحه های ماندگارتر، قوی تر و بعضا تندتر باشید. گل هایی که رایحه آنها کاملا عمیق است برای این فصل به خوبی مناسب است. پیشنهاد ما در این زمینه قطعا گل یاس است که با رایحه های گرم و شیرین کاملا در هارمونی است و می تواند یک عطر بی نظیر زمستانی را برای شما به ارمغان آورد.

حال که با مشخصه های عطرهای مناسب زمستان آشنا شدید نوبت به معرفی چندین عطر فوق العاده زمستان می رسد تا وقتی برای خرید می روید دست پر باشید، با ما همراه باشید تا با این عطرها و رایحه های انها آشنا شوید.

معرفی بهترین عطرهای مناسب زمستان برای خانم ها( عطر زنانه مناسب فصول سرد)

فهرستی که در زیر مشاهده می کنید شامل بهترین و جذاب ترین عطرهای زمستانی زنانه هستند که مطمئنا موقع خرید یک راهنمای خوب برای شما خواهد بود:

1. ایو سنت لورن بلک اوپیوم: یک عطر بی نظیر از برندی بی نظیر که شب های زمستانی شما را گرم و خوشبو می کند. رایحه غالب بلک اوپیوم قهوه، گرم و تلخ است و ماندگاری و پخش بوی آن جای حرفی برای هیچکس باقی نمی گذارد.

 • نت های اولیه:گلابی، فلفل صورتی، شکوفه پرتقال
 • نت های میانی: قهوه، یاس، بادان تلخ، شیرین بیان
 • نت های پایه: وانیل، نعناع هندی، چوب کشمیر، سدر

2. تیری موگلیر آنجل: یک عطر بی نظیر از برند تیری موگلیر که می توانیم آن را یکی از بهترین عطرهای مناسب زمستان معرفی کنیم. این عطر برای شب های زمستانی عالی عمل کرده و چنان گرما و حرارتی به شما منتقل می کند که خود را وسط تابستان تصور می کنید.

 • نت های اولیه: پشمک، نارگیل، مشروب الکلی کاسیس (از کشمش سیاه گرفته می شود)، خربزه، یاس، ترنج، آناناس، پرتقال ماندارین
 • نت های میانی: عسل، خانواده بری های قرمز، بلک بری، آلو، زردآلو، هلو، ارکیده، جز هندی، رز، گل برف، زیره سیاه
 • نت های پایه: نعناع هندی، شکلات، کارامل، وانیل، دانه تونکا، مشک، چوب صندل، عنبر یا کهربا

3. تیری موگلیر الین: نمیشد نام برند تیری موگلیر بیاید و از الین دوت داشتنی صحبت نکنیم. عطری زنانه که گرم و تلخ بوده و عطری بسیار شیک و سنگین محسوب می شود. یکی از بهتررین انتخاب هایی که می توانید در زمستان داشته باشید قطعا الین با بوی یاس دیوانه کننده اش است. این عطر به شدت برای مناسبت های رسمی مناسب است و ماندگاری و پخش بوی فوق العاده ای دارد. به علاوه طراحی شیشه ان هم فوق العاده خاص و چشم نواز بوده و می تواند به عنوان یک زیبای منحصر بفرد روی میز آرایشتان جا خوش کند.

 • نت های اولیه: گل یاس سامباک
 • نت های میانی: مشک صنعتی
 • نت های پایه: عنبر

4. عطر فرانسیس کورکجان باکارات رژ 540: یکی از عطرهای مناسب زمستان یک عطر ادویه ای بسیار شیک و لوکس زنانه به نام باکارات رژ 540 از برند فرانسیس کورکجان است که نت غالب ان را زعفران تشکیل می دهد. این عطر با گرمی منحصر بفردی که از نت های ادویه ای خود می گیرد کاملا مناسب شب های زمستانی است. بکارات رژ یک عطر لوکس و گران قیمت محسوب می شود که ماندگاری و پخش بوی بالای ان این قیمت لوکس را تا حد زیادی توجیه می کند.

 • نت های اولیه: زعفران و یاس
 • نت های میانی: چوب عنبر، عنبر سائل (شاهبوی)
 • نت های پایه: سدر و صمغ درخت صنوبر

5. کارولینا هررا گودگرل: این عطر در مدل های مختلفی به بازار عرضه شده است که مدل کلاسیک آن که همان کفش پاشنه بلند آبی/ سورمه ای است مدلی است که در این بخش به معرفی ان می پردازیم. عطری شیک و تلخ که به شما جرات و جسارت می بخشد و وقتی ان را به خود اسپری میکنید قطعا متوجه این خواهید شد که اعتماد بنف تان تا چه اندازه تقویت شده است. ماندگاری گودگرل عالی و پخش بوی ان فوق العاده است و هرآنچه که از بهترین عطرهای مناسب زمستان انتظار دارید را قطعا براورده خواهد کرد.

 • نت های اولیه: بادام، لیمو ترش، قهوه، ترنج
 • نت های میانی: گل سرخ، یاس سامباک، شکوفه پرتقال، زنبق زرد، رز بلغاری
 • نت های پایه: نعناع هندی، سدر، عنبر، چوب صندل، پرالین، دانه تونکا، دارچین، چوب کشمیری، مشک، کاکائو، وانیل

برای خرید این عطر از لینک زیر اقدام کنید.

عطر کارولینا هررا گود گرل

علاوه بر 5 عطری که در بالا رایجه به انها صحبت کردیم عطرهای زیر هم به عنوان بی نظیرترین عطرهای مناسب زمستان برای خانم ها شناخته می شوند: دولچه اند گابانا د وان زنانه، کازاموراتی 1888، پرفیومز د مارلی دلینا اکسکلاسیف و سدبری و سافاناد، هرمس تویلی، کازاموراتی لیرا، ایو سنت لورن لیبره، لنکوم لاویه بل و لانویت ترزور، ورساچه کریستال نویرر یا ورساچه مشکی، تام فورد متالیک، جو ملون پومگرنت نوآ کولون، زرجوف داما بیانکا، جیوانشی آنژو د مون له سکرت، آموآژ ممویر و جورنی، بولگاری جاسمین نوآ،

معرفی بهترین عطرهای مناسب زمستان برای آقایان

در زیر لیستی از بهترین عطر مردانه مناسب زمستان آورده شده است که می تواند کمک خوبی برای شما هنگام خرید باشد:

1. عطر لالیک انکور نوآ (نویر) یا لالیک مشکی: عطری تلخ با رایحه دودی و چوبی که هم برای استفاده روزانه و هم برای مناسبت های رسمی قابل استفاده است. علاوه بر نوع کلاسیک دو مدل اکستریم و اسپرت هم از این عطر به بازار عرضه شده است.

 • نت های اولیه: درخت سرو
 • نت های میانی: خس خس
 • نت های پایه: مشک، چوب کشمیر

2. عطر تام فورد مدل توسکان لدر: همانطور که از نام این عطر هم مشخص است رایحه آن چوبی چرمی و  تلخ است و یک عطر بی نظیر برای زمستان محسوب می شود. نکته جالب این عطر یونیسکس بودن ان است، یعنی هم برای اقایان و هم برای خانم ها مناسب بوده و جنسیت ندارد. قطعا می دانید که عطرهای تام فورد از دسته عطرهای لوکس و گران قیمت هستند و بیشتر برای مناسبت های رسمی کاربرد دارند.

 • نت های اولیه: رزبری(تمشک)، زعفران، آویشن
 • نت های میانی: یاس، کندر سرخ یا هندی
 • نت های پایه: نت های چرمی و چوبی، عنبر یا کهربا، جیر

3. عطر بلک افگانو: این عطر که در ایران به نام بلک افغان بیشتر شناخته می شود یک عطر یونیسکس فوق العاده خوشبوی زمستانی است که کاملا سنگین بوده و رایحه ای تلخ دارد. این عطر از آن دست عطرهایی است که وقتی آن را می زنید قطعا چند نفری راجع به نام عطرتان از شما سوال خواهند پرسید. این عطر از نظر قیمتی در رده عطرهای لوکس قرار گرفته و قیمت بالایی دارد، اما مطمئن باشید هزینه ای که پرداخت می کنید ارزشش را قطعا دارد!

 • نت های اولیه: نت های سبز، شاهدانه
 • نت های میانی: صمغ کاج و نت های چوبی، تنباکو و قهوه
 • نت های پایه: عود و بخورهای خوشبو

برای خرید این عطر از لینک زیر اقدام کنید

خرید عطر بلک افغان اصل

4. عطر دیور ساوج: برند دیور یکی از جذاب ترین برندهای دنیای مد است که ادوکلن ها و عطرهای ان یکی از دیگری بی نظیرتر هستند. دیور ساوج یکی از محبوب ترین عطرهای مردانه است که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. ماندگاری فوق العاده و پخش بویی بسیار خوب دو ویژگی اصلی این مورد از عطرهای مناسب زمستان هستند.

 • نت های اولیه: ترنج
 • نت های میانی: اسطو خودوس، فلفل سیچوان، جوز هندی، بادیان ختایی (آنیسون ستاره ای)
 • نت های پایه: وانیل، آمبروکسان

5. ویکتور اند رالف مدل اسپایس بامب: این عطر را می توان نمونه مردانه فلاور بامب از همین برند دانست که یک از بهترین عطرهای مناسب زمستان  به شمار می آید. همانطرو که از نام آن هم مشخص است این عطر یک عطر ادویه ای بوده که از نظر ماندگاری و پخش بو فوق العاده عمل می کند.

 • نت های اولیه: فلفل صورتی، ترنج، گریپ فروت، درخت لامی
 • نت های میانی: دارچین، زعفران، پاپریکا
 • نت های پایه: تنباکو، چرم و خس خس

علاوه بر مواردی که گفته شد عطرهای کرید مدل رویال عود، دولچه اند گابانا د وان، لالیک الهوم وویجر و هومج الهوم، پرفیومز د مارلی مدل پگاسوس، دیور هوم اینتنس، پاکورابان وان میلیون، دیور فارنهایت، کرید اونتوس و … هم عطرهای فوق العاده زمستان برای آقاین خوشپوش و خوشبو محسوب می شوند.

عطرهای مناسب زمستان

مشتریان گرامی

لطفا برای سفارش محصولات ابتدا از طریق واتسپ و یا تماس تلفنی از مشاوره تلفنی ما بهره‌مند شوید.