10 نکته طلایی که باید در مورد قرار اول بدانید!

نکات مهم قرار اول

قرار اول مهم‌ترین و تاثیرگذارترین قرارها است و فرقی نمی‌کند که قراری عاشقانه باشد یا کاری. شما به عنوان دعوت شونده به این قرار باید سعی کنید به‌تمامی مواردی که در این قرار در معرض مخاطبان است توجه ویژه داشته باشید. هیچ استرسی برای قرار اول نداشته باشید ما در این مقاله به‌تمامی این موارد اشاره می‌کنیم.

چرا قرار اول مهم است؟

قبل از اینکه به نکات مهم در قرار اول بپردازیم باید دلیل اهمیت این قرار را بدانیم؟! بارها این جمله را شنیده‌ایم:

 ” در برخورد اولی که با … “

برخورد اول، قرار اول برای همیشه در ذهن افراد می‌ماند، اینکه فرد چه لباسی پوشیده است، چه عطری زده است، چه جمله‌ای گفته است. پس هر اشتباهی در این قرار غیر قابل جبران است. اما جای نگرانی نیست  شما با رعایت چند مورد ساده می‌توانید با برنامه پیش روید و به اصطلاح فرد مقابل را مجذوب خود کنید.

10 نکته مهم که در قرار اول باید رعایت کنید

پسر و دختر یا خانم و آقا ندارد تمامی افراد باید به این نکات توجه کنند:

دیر کردن ممنوع

اصل دیت اول یا همان قرار اول این است که احساس خوب به طرف مقابل منتقل کنید، دیر رسیدن در این قرار بدترین و اشتباه‌ترین کار ممکن است. خیلی از افراد احساس می‌کنند وقتی دیرتر به قرار برسند پرستیژ کاری خود را بالا برده اند اما دقیقاً برعکس است، دیر رسیدن شما به معنای بی اهمیت بودن قرار برای شما است. پس  حتماً برنامه‌ریزی کنید که 15 دقیقه زودتر به قرار برسید که اگر ترافیک و یا مشکلی پیش آمد باز هم به‌موقع برسید.

شما زمانی که زودتر از زمان مقرر به مکان موردنظر می‌رسید می‌توانید شناخت کافی نسبت به حیط پیدا کنید. بهترین مکان را از دید خودتان برای نشستن انتخاب کنید.  حال نوبت این است که خود را از لحاظ فکری آماده کنید. اگر استرس دارید در مکانی آرام بنشینید و استرس خود را کنترل کنید. قرار است یک قراری را تجربه کنید که تا همیشه در ذهنتان ماندگار باشد.

لباس مناسب

لباس اسپرت یا رسمی؟ اولین سؤالی که در ذهن شما نقش می‌بندد این است که مناسب‌ترین و بهترین لباس در این قرار ملاقات کدام است. اکثر افراد معتقدند در قرار اول بهتر است لباس رسمی پوشیده شود؛ اما اگر قرار اول شما درون یک پارک است پوشیدن لباس رسمی اصلاً مناسب نیست. تصور کنید قرارتان کمی طولانی می‌شود و تصمیم می‌گیرید کمی پیاده‌روی کنید به نظر شما با کفش رسمی یا پاشنه‌بلند می‌شود؟ پس قبل از هر جایی به مکانی که قرار گذاشته‌اید فکر کنید و متناسب با آن لباس را انتخاب کنید.

موضوع مهم بعدی که در مورد لباس وجود دارد مرتبی لباس است. لباس کاملاً باید سایز خودتان باشد نه خیلی تنگ که با آن اذیت شوید و نه خیلی گشاد که در دست‌وپای شما باشد. چروک بودن لباس به اندازه تمیزی لباس به چشم می‌آید. پیشنهاد می‌کنم روز قبل از قرار در مورد اینکه چه می‌خواهید بپوشید فکر کنید و تا حد امکان آن‌ها را آماده کنید تا زمان مناسب برای بررسی تمیز و مرتب بودن آن داشته باشید.

بوی خوش

بوی خوش از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. از اهمیت انتخاب عطر در قرار اول همین را بگوییم که قرار است بعد از سال‌ها با استشمام آن یاد قرار اولتان افتید پس به اندازه انتخاب لباس اهمیت دارد. البته فراموش نکنید که منظور ما دوش گرفتن با عطر نیست گاهی برای اینکه بوی خوش بدهیم بیش از حد ممکن از عطر استفاده می‌کنیم که این موضوع بیشتر آزاردهنده است.

زدن هر عطری هم در قرار اول مناسب نیست عطری باید انتخاب کنید که کاملاً ملایم باشد. شما شناخت کامل و کافی در مورد فرد مقابل ندارید و ممکن است به هیچ عنوان از بوی عطر شما خوشش نیاید یا اصلاً فرد میگرن داشته باشد و بوی عطر شما آزارش دهد.

شاید بگویید کار سخت شد و توانید تصمیم بگیرید که چه عطری مناسب قرار اول است؟ جواب شما پیش عطر ملکوتی است.عطری که بوی ملایم دارد، بیشتر مورد استقبال افراد قرار گرفته است و از همه مهم‌تر در زمان استفاده میزان کمی از آن استفاده کنید. برای خرید عطر می توانید به فروشگاه ما سر بزنید و از مشاورین ما برای انتخاب یک عطر خوب کمک بگیرید.

چه چیزی در قرار اول بگوییم

قرار نیست در قرار اول گذشته را مرور کنید، بازگوکردن اینکه چه اشتباهاتی در گذشته کرده اید هیچ تاثیری در آینده شما با فرد جدید ندارد. بهتر است در این قرار از برنامه های آینده تان صحبت کنید و اینکه در این آینده فرد مقابل چه نقشی خواهد داشت. شاید بگویید:

 چرا نباید از گذشته در قرار اول صحبت کنیم؟ فرد مقابل حق دارد در مورد گذشته من بداند؟؟

درست است باید در مورد گذشته صحبت شود اما نه در قرار اول چون هیچ تضمینی برای قرارهای بعدی وجود ندارد و قرار نیست تمامی افراد با گذشته شما آشنا شوند. اگر دست اول به خوبی پیش برود قطعا شما قرارهای ملاقات زیاد دیگری خواهید داشت و زمان برای صحبت پیدا میکنید. در این جلسه بیشتر زمان بر روی پیدا کردن اهداف مشترک تان بگذارید.

چه کسی صورتحساب را پرداخت کند؟

اگر  در 2 سال گذشته بودیم شاید این سوال کمی خنده دار بود اما در حال حاضر این سوال سوالی کاملاً منطقی و معمولی است. بیشتر دختران و خانم های نسل جدید معتقد هستند که حق و حقوقی کاملاً مساوی با آقایان دارند برای همین بیشتر تمایل دارند صورتحساب خود را پرداخت کنند. البته توصیه ها به آقایان این است که در ملاقات اول این خواسته خانم ها را نپذیرند.

موضوع مهم بعدی در بیت اول این است که زیاد در مورد مسائل مالی یکدیگر کنجکاوی نکنید. درست است که مسائل مالی خیلی مهم است اما نه در حدی که در دست اول از طرف مقابل موجودی حساب او را بپرسید. موجودی بانکی افراد سوال کاملاً شخصی است که بهتر است در جلسات بعدی به آن با رعایت آداب پرسیده شود.

موبایل ممنوع

قرار ملاقات اول شما بیشتر از چند ساعت نیست پس  بیخیال موبایل شوید.نگذارید طرف مقابل احساس کند که هوش و حواس شما جایی غیر از او است. با این کار نشان می دهید که به حضور فرد مقابل احترام گذاشته اید و حس خوب به او منتقل میکند. همچنین تمرکز شما از  بین نمی رود.

سخن پایانی

قرار ملاقات اول، قراری است که تا مدت‌ها در ذهن شما ثبت می‌شود به همین دلیل باید قبل از رفتن به نکات مهم توجه کنید. در این مقاله باتوجه‌به اهمیت نکات به آنها اشاره کرده‌ایم و از اهمیت بوی خوش و ماندگار در قرار اول گفتیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد و قرار خوبی پیشرو داشته باشید.